Zakres usług

W dzisiejszych czasach, gdzie jakość powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie, niezwykle ważne jest, aby zapewnić sobie i swoim bliskim optymalne warunki do życia i pracy. Jeśli szukają Państwo profesjonalnych usług z zakresu wentylacji mechanicznej i montażu rekuperacji, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy dla mieszkańców Skawiny. Komfovent, Wanas, Zehnder, Defro czy Thessla Green.

Nasza oferta skierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, mieszkań, biur, lokali gastronomicznych oraz handlowych, hal produkcyjnych i magazynowych.


Wentylacja mechaniczna.

Wentylacja mechaniczna to system wymuszający ruch powietrza w pomieszczeniach. Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wentylacji mechanicznej: wentylację wywiewną oraz nawiewno-wywiewną. Pierwszy rodzaj to najprostszy system, który składa się z wentylatorów zamontowanych w kanałach wentylacyjnych. Powietrze do pomieszczeń w takim systemie dostaje się poprzez nawiewniki oraz nieszczelności okien i drzwi.

W przypadku wentylacji nawiewno-wywiewnej mamy do czynienia z systemem, który nie tylko usuwa powietrze z budynku, ale również dostarcza świeże powietrze do pomieszczeń. W takim systemie niezbędne jest doprowadzenie sieci kanałów do centrali wentylacyjnej. Warto zdecydować się na wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperację. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na odzyskanie ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczeń i wykorzystanie go do ogrzewania świeżego powietrza wprowadzanego do budynku. Dzięki temu zimą w pomieszczeniach jest ciepło, a latem chłodno.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja to system wymiany powietrza z odzyskiem ciepła. Sercem tego systemu jest rekuperator - urządzenie, które zasysa świeże powietrze z zewnątrz budynku, filtruje je i rozprowadza w pomieszczeniach. Jednocześnie rekuperator usuwa zużyte powietrze, ale przed wyrzuceniem go na zewnątrz budynku odzyskuje z niego ciepło. Odnawiające się ciepło jest wykorzystywane do ogrzania świeżego powietrza, które wprowadzane jest do pomieszczeń. Co istotne, w rekuperatorze nie dochodzi do mieszania powietrza zużytego ze świeżym, dzięki czemu do pomieszczeń napływa powietrze pozbawione alergenów oraz kurzu, a usuwane jest powietrze zawierające różne zanieczyszczenia bytowe, jak roztocza, bakterie, dwutlenek węgla i nieprzyjemne zapachy.

Dlaczego warto zainwestować w wentylację z odzyskiem ciepła?

Rekuperacja coraz chętniej montowana jest w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ system ten posiada wiele zalet:

  • rekuperacja pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania nawet do 50%,
  • do pomieszczeń doprowadzane jest czyste powietrze, pozbawione alergenów, kurzu i nieprzyjemnych zapachów,
  • powietrze w pomieszczeniach bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne dostarczane jest w optymalnej ilości,
  • z mieszkania na bieżąco usuwane są zanieczyszczenia bytowe w postaci nadmiaru dwutlenku węgla, roztoczy i bakterii, co pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców,
  • rekuperacja umożliwia szybsze usuwanie nadmiernie wilgotnego powietrza, np. z łazienki.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.