Zakres usług

Specjalizujemy się w instalacji wentylacji mechanicznej oraz montażu rekuperacji. Projektujemy systemy wentylacji, dobieramy najlepsze rozwiązania i urządzenia oraz przeprowadzamy kompleksowy montaż. Korzystamy z systemów dostarczanych przez uznanych producentów, jak Komfovent, Wanas, Zehnder, Defro czy Thessla Green.

Nasza oferta skierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, mieszkań, biur, lokali gastronomicznych oraz handlowych, hal produkcyjnych i magazynowych.


Wentylacja mechaniczna.

Wentylacja mechaniczna dzieli się na wentylację wywiewną oraz nawiewno-wywiewną. Ta pierwsza jest najprostszym systemem, na który składają się wentylatory zainstalowane w kanałach wentylacyjnych. W tym przypadku powietrze do budynku dostaje się poprzez nawiewniki oraz nieszczelności okien i drzwi.

Z kolei wentylacja nawiewno-wywiewna nie tylko usuwa powietrze z budynku, ale również doprowadza świeże powietrze do pomieszczeń. W tym systemie niezbędne jest doprowadzenie sieci kanałów do centrali wentylacyjnej. By zmniejszyć straty energii, warto zdecydować się na wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperację.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja to system wymiany powietrza wraz odzyskiem ciepła. Sercem tego systemu jest rekuperator - urządzenie, które zasysa świeże powietrze z zewnątrz budynku, filtruje je i rozprowadza w pomieszczeniach. Jednocześnie rekuperator zaciąga zużyte powietrze i zanim wyrzuci je na zewnątrz budynku odzyskuje z niego ciepło. Odzyskanym ciepłem ogrzewane jest świeże powietrze, ale co ważne w rekuperatorze nie dochodzi do mieszania powietrza zużytego ze świeżym. Dzięki temu do pomieszczeń napływa powietrze pozbawione alergenów oraz kurzu, a usuwane jest powietrze zawierające różne zanieczyszczenia bytowe, jak roztocza, bakterie, dwutlenek węgla i nieprzyjemne zapachy.

Dlaczego warto zainwestować w wentylację z odzyskiem ciepła?

Rekuperacja coraz chętniej montowana jest w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ system ten posiada wiele zalet:

  • rekuperacja pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania nawet do 50%,
  • do pomieszczeń doprowadzane jest czyste powietrze, pozbawione alergenów, kurzu i nieprzyjemnych zapachów,
  • powietrze w pomieszczeniach bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne dostarczane jest w optymalnej ilości,
  • z mieszkania na bieżąco usuwane są zanieczyszczenia bytowe w postaci nadmiaru dwutlenku węgla, roztoczy i bakterii, co pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców,
  • rekuperacja umożliwia szybsze usuwanie nadmiernie wilgotnego powietrza, np. z łazienki.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.